Кіровоград
Кіровоград перейменували на честь українського драматурга Марка Кропивницького

Верховна Рада 14 липня продовжила перейменування населених пунктів на виконання вимог закону про декомунізацію. 230 народних депутатів проголосували за перейменування міста Кіровограда на Кропивницький. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Восени минулого року влада Кіровограда не змогла визначитися з новою назвою міста і попросила зробити це Верховну Раду. Депутатам запропонували обрати одну з семи назв – Інгульськ, Златопіль, Ексампей, Єлисаветград, Кропивницький, Козацький та Благомир. Комітет Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував перейменувати Кіровоград на Кропивницький.

Читайте: Два табори кіровоградців сперечаються з приводу назви міста (фото)

Також перейменовано окремі населені пункти в Миколаївській, Одеській, Закарпатській, Чернігівській областях.

Зокрема, на Миколаївщині селище Комсомольське перейменоване у Благодарівку, селище Червоний Прапор – на Любомирівку.

В Одеській області село Жовтневе перейменоване на Верхове, селище Комінтернівське – на Доброслав, с. Краснознам’янка – на Знам’янку, Комінтернівський район став Лиманським.

У Закарпатській області село Жовтневе перейменоване на Забережжя.

У Чернігівській області село Петрівка стало Махнівкою.

Також депутати проголосували за перейменування населених пунктів на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Так, селище Червоний Орач у Донецькій області стало Ступаковим, село Комінтернове – Пікузами, а с. Червона Зоря на Луганщині – Черногорівкою.

Нагадаємо, у лютому в межах декомунізації були перейменовані міста Артемівськ, Дзержинськ, Червоний Лиман і Іллічівськ. 17 березня – місто Орджонікідзе. 12 травня – населені пункти на окупованих територіях, зокрема, Торез, Красний Луч, Краснодон, Свердловськ і Стаханов, а також Красноармійськ, Котовськ і Щорс.

19 травня були перейменовані Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Комсомольськ, Цюрупинськ та низка інших міст.

Також у травні Рада перейменувала 70 населених пунктів в Криму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ