bank-my-hay-livs-ky-y-2
Вкладники «Банку Михайлівський» неодноразово влаштовували акції протесту

Народні депутати підтримали президентський законопроект, який сприятиме захисту прав фізичних осіб, що були ошукані за посередництвом банків, зокрема, фізосіб-клієнтів ПАТ «Банк Михайлівський». За законопроект проголосували 285 народних депутатів, пише Українська правда.

Закон прирівнює до вкладу кошти, залучені від населення в якості позики або вкладу до небанківської фінансової установи через повірений за відповідним договором банк.

Гарантованими до відшкодування кошти будуть в тому випадку, якщо на день набрання чинності цього закону повірений банк визнали неплатоспроможним.

Крім того, законопроектом також передбачається доручити Фонду гарантування вкладів ретельно вивчити документи щодо кожної фізособи, яке прирівняна до вкладника, і не пізніше 20 робочих днів з дня набрання чинності цим законом почати виплату відшкодування коштів.

Фонд гарантування вкладів наділяється правом представляти вимоги до небанківських фінустанов, які залучали кошти від населення.

Законопроектом також пропонується встановити для фінустанов заборону на залучення коштів населення з зобов’язанням щодо їхнього повернення, зокрема, шляхом отримання позики, в разі, якщо це прямо не передбачено законом про діяльність відповідної фінустанови.

Як повідомляв Інформаційний акцент, 3 листопада в Києві між вкладниками неплатоспроможних банків та правоохоронцями сталися сутички. Люди вимагали від влади, зокрема, від голови НБУ Валерії Гонтаревої, виплати грошей, які вони тримали в банках.

9 серпня кілька сотень вкладників банку «Михайлівський» перекрили рух автотранспорту на вулиці Хрещатик в центрі Києва, вимагаючи повернення коштів.

Після цього президент Порошенко заявив, що взяв розслідування справи збанкрутілого банку під свій контроль. 

13 серпня Шевченківський райсуд Києва заарештував колишнього голову правління банку «Михайлівський» Ігоря Дорошенка на два місяці з правом внесення 137,8 млн. гривень застави.

Як відомо, 13 липня виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалила рішення від 12 липня 2016 року про початок процедури ліквідації ПАТ «Банк Михайлівський» з 13 липня 2016 року.

23 травня правління НБУ ухвалило рішення про віднесення ПАО «Банк Михайлівський» до категорії неплатоспроможних.

З 15 липня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав виплати вкладникам ліквідованого банку, які триватимуть до 26 серпня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ