рада
Рада затвердила зміни до Податкового кодексу

Народні депутати України проголосували за закон, що передбачає зміни до податкового законодавства, а також підтримали низку законопроектів, пов’язаних із бюджетом.

Зокрема, «за» законопроект №3627 щодо права отримання частини чистого прибутку проголосував 231 народний депутат. Він передбачає встановлення єдиного розміру відрахувань держпідприємствами до держбюджету частини чистого прибутку на рівні не менше 30%.

Законопроект №3628 щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соцполітики підтримали 228 народних депутатів. Ухвалення документу передбачає забезпечення раціонального та ефективного використання наявних фінансових ресурсів.

Крім того, депутати підтримали законопроект №3533 – 268 голосів ( його ухвалення дасть можливість виконати рекомендації МФВ та ЄС що скасування додаткового імпортного збору до кінця 2015 року) та законопроект №2449д – 239 народних депутатів. Він спрямований на сприяння капіталізації та реструктуризації банків.

Також Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу України. За законопроект №3688  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році» проголосували 251 народний депутат. Розглядати законопроект депутати почали ще зранку, але проголосували тільки о 16.40. Двічі спікер Ради Володимир Гройсман оголошував перерви, під час яких парламентарі обговорювали спірні питання. Зокрема, одним з таких питань було питання спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських компаній.

Документом пропонується збільшити ставки у на спирт, спиртові дистиляти та спиртні напої по відношенню до чинних на сьогодні на 50%, на пиво на 100%, на вина, крім вин натуральних виноградових на 100%.

Крім цього, специфічні ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, а також мінімальне акцизне податкове навантаження і сплату акцизного податку з тютюнових виробів збільшується на 40%, адвалорну ставку залишити без змін. Також пропонується встановити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на тютюнові вироби, тютюн, та промислові вироби тютюну.

Як відомо, народні депутати домовилися 24 грудня не припиняти роботу парламенту до ухвалення державного бюджету на 2016 рік.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 23 грудня парламентарі не змогли ухвалити головний кошторис країни. Голова Кабміну Арсеній Яценюк попередив нардепів: якщо вони не стануть до роботи, засідання Ради пройде 31 грудня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ