Рада в облозі: нардепи заблокували трибуну, мітингувальники оточили будівлю парламенту

«Радикали» оголосили, що заблокували президію Ради

Народні депутати від фракції Радикальної партії вранці 31 серпня заблокували президію Верховної Ради України.

«Ми зараз заблокували президію парламенту», – написав лідер Радикальної партії Олег Ляшко на своїй сторінці у Facebook й виклав відповідну фотографію. У свою чергу нардеп-радикал Андрій Лозовий написав, що члени його фракції заблокували президію парламенту, «щоби не допустити особливого статусу Донбасу».

Водночас перевірити цю інформацію неможливо, оскільки представників ЗМІ наразі не пропускають у ложу для преси. Нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук на своїй сторінці у Facebook написав, що тих, хто блокує президію, закрили в залі засідань. «Наразі не відомо, з яких причин і за чиїм наказом зачинили зал парламенту і нас у ньому», – написав він.

Водночас під стінами Верховної Ради на площі Конституції зібрався багатолюдний мітинг проти внесення поправок до Конституції. Найбільше мітингувальників прийшли з прапорами ВО «Свобода» та «Радикальної партії Олега Ляшка». Є й менш відомі партії, зокрема, «Укроп», «Республіканська платформа» тощо. Мітингарів від будівлі Ради відділяє кордон силовиків, у дворі парламенту стоять кілька автобусів МВС. Протестувальники зайняли майже всю площу перед Радою, під Маріїнським парком стоїть сцена.

Як відомо, об 11:00 мало розпочатися пленарне засідання парламенту для розгляду питання про попереднє схвалення законопроекту №2217а про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Його положення про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей опоненти розглядають як «особливий статус» Донбасу та узаконення сепаратизму. На пленарному засіданні Ради виступить Президент України Петро Порошенко.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ