ВРУ зобов'яже ЗМІ розкрити інформацію про своїх власників
ВРУ зобов’яже ЗМІ розкрити інформацію про своїх власників

Верховна Рада ухвалила за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення прозорості інформації про власників ЗМІ, передає УНН.

Відповідний законопроект зобов’яже ЗМІ розкривати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників. Крім того, пропонується надати Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення право запитувати додаткову інформацію про структуру власності та кінцевих бенефіціарів ЗМІ.

Законопроект визначає, що в Україні заборонено представникам органів державної влади та місцевого самоврядування, а також юридичним особам брати участь в телерадіоорганізаціях, які вони заснували. Така заборона стосується і юридичних та фізичних осіб, які зареєстровані в офшорах, а також особам без громадянства.

Нагадаємо, раніше громадсько-політичне видання «Патріоти України» оприлюднило список власників українських ЗМІ. Зазначимо, що переважна більшість провідних телеканалів та інтернет-видань належать Коломойському. Фірташу та Курченку. Докладніше з інформацією можна йознайомитися тут.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ