svitlana-volkova
Суддю Світлану Волкову звільнили за порушення присяги

Верховна Рада України 29 вересня спромоглася ухвалити 21 постанову щодо звільнення суддів Майдану. Причому спікер парламенту деякі постанови ставив на голосування кілька разів, адже не вистачало голосів, передає УНІАН.

Фракції «Батьківщина» та Радикальна партія звинувачували Блок Петра Порошенка у бойкоті голосування.

За словами Юлії Тимошенко, в голосуванні не брали участь «найближчі люди Порошенка»: Ігор Кононенко, Сергій Березенко та Олександр Грановський. Водночас Березенко пояснив, що залишав сесійну залу лише на півгодини.

Ñîñòîÿëîñü çàñåäàíèå ïëåíóìà Âûñøåãî õîçÿéñòâåííîãî ñóäà Óêðàèíû. Ó÷àñòâóþò: ïðåäñåäàòåëü ÂÕÑÓ Âèêòîð Òàòüêîâ, çàìïðåäñåäàòåëÿ ÂÕÑÓ Àíàòîëèé Îñåòèíñêèé è äð. Íà çàñåäàíèè áûëè ðàññìîòðåíû èòîãè ðàáîòû õîçÿéñòâåííûõ ñóäîâ çà 2010 ãîä, çàäàíèÿ íà 2011, äåÿòåëüíîñòü Íàó÷íî-êîíñóëüòàòèâíîãî ñîâåòà ñóäà.
Суддя Вищого господарського суду Віктор Татьков

Тим не менш парламентарі таки звільнили одіозних суддів Печерського районного суду Києва та Вищого господарського суду Світлану Волкову та Віктора Татькова. За звільнення Волкової проголосували 235 депутатів, за Татькова – 226.

Як відомо, у квітні 2016 р. Вища рада юстиції внесла подання до Верховної Ради України про звільнення судді Волкової за порушення присяги. Волкова у 2014 році своїм рішенням звільнила з-під варти екс-командира так званої «чорної роти» «Беркута» Дмитра Садовника, який підозрюється у причетності до масових вбивств майданівців 20 лютого 2014 року. Після того як Садовника відпустили з-під варти, він залишив територію України і нині переховується від органів слідства.

У грудні 2015 року Вища рада юстиції ухвалила рішення внести до Верховної Ради подання про звільнення судді Татькова через порушення вимог щодо несумісності, визначених законом «Про очищення влади». Татьков подав позов до ВРЮ про визнання незаконним та скасування рішення про його звільнення.

Деякі з інших звільнених Радою суддів порушили присягу під час обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою активістам Майдану, а також ухвалювали рішення про позбавлення громадян прав на керування автомобілями за поїздки до резиденції екс-президента Віктора Януковича «Межигір’я».

Низкою постанов під № 3581, відповідно до пункту 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України, звільняються: суддя Печерського районного суду Києва Світлана Волкова, суддя Вищого адміністративного суду України Олександр Гаманко, суддя Святошинського районного суду Києва Алла Домарацька, суддя Солом’янського районного суду Києва Олена Калініченко та суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Анатолій Левченко.

Крім того, звільняються суддя Києво-Святошинського районного суду Києва Володимир Лисенко, суддя Апеляційного суду Харківської області Тетяна Меркулова, суддя Вищого господарського суду України Станіслав Мирошниченко, суддя Апеляційного суду Києва Марія Приндюк, суддя Червонозаводського районного суду Харкова Ірина Прошутя та суддя Київського районного суду Одеси Сергій Рева.

Також звільнено суддю Київського апеляційного господарського суду Лідію Рєпіну, суддю Шевченківського районного суду Києва Наталію Сіромашенко, Васильківського міськрайонного суду Київської області Віктора Степаненка, Деснянського районного суду Києва Ірину Татаурову, Генічеського районного суду Херсонської області Валентина Хоменка та Чорнобаївського районного суду Черкаської області Нелю Цибру.

Депутати звільнили також суддю Святошинського районного суду Києва Аллу Чалу, суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області Валерія Чорнобука та суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Валерія Швеця.

Водночас, у сесійній залі не знайшлося необхідної кількості голосів для звільнення за порушення присяги з посади судді Кіровського районного суду міста Дніпра Наталії Овчаренко та судді Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Олександра Пироженка.

Також не вдалося звільнити суддю Дніпровського районного суду Києва Віталія Марцинкевича, суддю Солом’янського райсуду Києва Аллу Демидовську та суддю Приморського районного суду Одеси Світлану Нікітіну. Не звільнений також суддя Дарницького районного суду Києва Сергій Пойда, суддя Апеляційного суду Києва Людмила Бартащук, Олександр Бець та Ольга Єфімова. Крім того, не були звільнені з посад суддя Кіровського районного суду Дніпра Олег Ходасевич, суддя Апеляційного суду Києва Світлана Коваль, а також суддя Солом’янського райсуду Києва Андрій Макуха.

Читайте: Парубій вблагав нардепів звільнити кількох суддів Майдану

БЕЗ КОМЕНТАРІВ