Українська армія отримала від США радари контрбатарейної боротьби і 130 «Хаммерів»
Українська армія отримала від США радари контрбатарейної боротьби і 130 «Хаммерів»

Збройні Сили України отримали від США радари контрбатарейної боротьби, а також 130 «Хаммерів». Про це 11 жовтня в урядовій телепрограмі «10 хвилин з Прем’єром-міністром» заявив Арсеній Яценюк.

«Ми отримали від уряду США на потреби Збройних Сил радари контрбатарейної боротьби й сучасну техніку, зокрема, 130 «Хаммерів». Усі вони зараз у військах. Кількість засобів захисту буде збільшуватися», – сказав він.

Водночас, Президент України Петро Порошенко повідомив, що США хочуть і далі допомагати Україні у зміцненні її боєздатності та оборони. Про це він сказав у своєму зверненні до українського народу, розміщеному на сайті глави держави. «Під час мого візиту до Нью-Йорка я домовився з керівництвом США про надання Україні нелетальної зброї, а саме суперсучасних засобів контрбатарейної боротьби. Вони з відстані в десятки кілометрів від фронту дозволяють з найвищою точністю виявляти, звідки противник веде вогонь, і знищувати ті точки», – сказав глава держави.

Нагадаємо, що в липні 100 військових «Хаммерів» з США прибули до Одеси. Машини «High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle» або Humvee – одні з найбільш поширених американських військових автомобілів, які використовувалися під час багатьох військових операцій США. Цивільний варіант машини має назву «Хаммер». У березні американська сторона вже передала Україні кілька таких машин.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 7 жовтня Сенат Конгрґесу США схвалив виділення 300 млн. доларів у вигляді військової допомоги для України. Києву можуть бути передані контрбатарейні радари, «безпілотні тактичні системи спостереження з повітря», захищені засоби зв’язку та засоби радіоелектронної боротьби. Також із зазначеної суми дозволено витрачати кошти на навчання «збройних сил та інших сил безпеки уряду України».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ