ЄС передав піч для спалювання радіоактивних відходів у Чорнобильській зоні
ЄС передав піч для спалювання радіоактивних відходів у Чорнобильській зоні

Європейський союз (ЄС) передав для Чорнобиля тестову піч-інсинератор для спалювання радіоактивних відходів. Урочиста передача адміністрації Чорнобильської зони відчуження відбулася 30 жовтня, передає РБК-Україна.

«Роботи тривали три роки. Побудований об’єкт, який допоможе утилізувати суху та іншу деревину, і знизить ризик виникнення спонтанних лісових пожеж у зоні відчуження», – заявив в. о. голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

За його словами, така установка використовуватиметься для теплопостачання і гарячого водопостачання в місті Чорнобиль. «Теплова енергія буде використовуватися для живлення наявних систем теплопостачання та гарячого водопостачання міста Чорнобиль, де знаходяться адміністративні будівлі, і проживає вахтовий персонал. Це дозволить значно скоротити використання природного газу і звільнить від гострої залежності від централізованих енергетичних мереж», – зазначив Петрук.

Водночас посол ЄС в Україні Ян Томбінській заявив, що вартість печі – понад 1 млн. євро. В цілому, проект коштував майже 6 млн. євро. Нагадаємо також, що перепоховати ядерні відходи України допоможе НАТО.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Мінекології ініціює скорочення зони відчуження Чорнобильської атомної електростанції з нинішніх 30 км в радіусі від АЕС до 10 км, з передачею 2/3 цієї території під біосферний заповідник.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ