Голова Запорізької ОДА Бриль взяв собі в радники «менеджера сім'ї» Януковича
Голова Запорізької ОДА Бриль взяв собі в радники «менеджера сім’ї» Януковича

Нинішній радник голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля Максим Шишлов, імовірно, допомагав Віктору Януковичу приватизувати «Межигір’я». Про це йдеться в розслідуванні журналіста Геннадія Матвієнка для сайту 061.ua.

Шишлов є власником фірми, причетної до компанії «Танталіт», а також у 2007 році працював головним бухгалтером і членом наглядової ради держкомпанії «Надра України», через яку Януковичу вдалося провернути сумнівну оборудку з «Межигір’ям».

jZnhAgYOQPEНа той момент Янукович був прем’єр-міністром і проживав на державній дачі комплексу «Межигір’я», яка перебувала на балансі Держуправління справами. Він звернувся в управління з вимогою передати комплекс під свій контроль – на баланс Кабінету міністрів.

Щойно це сталося, Кабмін віддав «Межигір’я» Міністерству охорони навколишнього природного середовища, яке тоді очолював соратник Януковича Василь Джарти. Але на балансі міністерства майбутній символ корупції протримався недовго, і незабаром його передали НАК «Надра України», яке очолював тоді Едуард Ставицький.

Радник голови Запорізької ОДА Шишлов в той час працював в «Надра України» головним бухгалтером. Уже через два місяці держкомпанія «Надра України» віддала комплекс компанії «Танталіт» в обмін на два занедбаних палаци в центрі Києва.

Також у Шишлова простежується непрямий зв’язок з компанією «Танталіт», яка орендувала землю в «Межигір’ї».

Журналіст з’ясував, що спільно з екс-директором фінансової компанії «Крос Капітал» Шишлов володіє фірмою «Макді». Цій фірмі належить 29% ПрАТ «Макіївський комбінат комунальних підприємств». До цього 75% Макіївського комбінату володіла фірма «Крос Капітал», яка спільно з орендарем «Межигір’я» – фірмою «Танталіт» – володіла фондом Домінанта. Цей фонд був пов’язаний з переможцями багатомільярдних тендерів за часів президентства Януковича.

Шишлов значився помічником нардепа 7 скликання донецького регіонала Валерія Омельченка. Останній – зять нині покійного екс-голови Ради міністрів АР Крим та екс-міністра охорони навколишнього природного середовища України Василя Джарти.

Серед радників Бриля значиться і Катерина Юрченко, яка була заступником Джарти в Раді міністрів АР Крим, а також Сергій Бурховецький, який у той же період був директором Кримського республіканського центру зайнятості.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ