Ляшко
Ляшко вимагає від Гройсмана позачергового засідання Ради щодо фактів корупції в діях президента

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що ініціює початок процедури імпічменту президента України Петра Порошенка. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Фракція Радикальної партії ініціює початок процедури імпічменту президента Порошенка в порядку, передбаченому статтею 111 Конституції України. Ми вимагаємо створення в парламенті Спеціальної тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів існування таємних офшорних компаній і рахунків президента України Петра Порошенка», – написав Ляшко.

На його думку, створення Порошенком і Гонтарєвою офшорів – це ухилення від сплати податків, корупційна діяльність, приховування статків, недостовірна інформація в деклараціях держчиновників, здійснення бізнесу на посаді президента. Це зловживання службовим становищем.

«І взагалі верх цинізму – це відкриття офшорних компаній у той час, коли сотні наших бійців гинули в Іловайському котлі в серпні 2014 року», – висловив лідер РПЛ свою думку.

Також Ляшко додав, що РПЛ вимагає від спікера парламенту Володимира Гройсмана скликання позачергового засідання Ради, а від Порошенка – розвернути літак на Японію і тримати відповідь перед ВР.

«Радикальна партія, наша фракція в парламенті вимагаємо негайного скликання позачергового засідання парламенту, ухвалення рішення про створення спеціальної тимчасової слідчої комісії у ВР, яка буде розслідувати факти зловживань, факти корупції в діях президента України Петра Порошенка», – наголосив Ляшко.

Варто зазначити, що наразі в Україні немає закону про імпічмент президента.

Відповідно до статті 111 Конституції, президента України може усунути з поста Верховна Рада в порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Питання ініціюється більшістю від конституційного складу Верховної Ради України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, президент України Петро Порошенко відхрестився від «офшорного скандалу». Він заявив, що юристи нададуть вичерпні пояснення для преси. Водночас, на думку експертів, в Україні немає правоохоронного органу, який міг би розслідувати діяльність глави держави.

Нагадаємо, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як відомі й впливові люди використовують офшори для того, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ