Кабмін
Документ набуде чинності 1 січня 2017 року

Кабмін визнав такими, що втратили чинність і не застосовуються на території України, акти санітарного законодавства, видані владою УРСР і СРСР. Про це йдеться у відповідному розпорядженні, оприлюдненому на сайті уряду, пише Українська правда.

Зазначається, що визнані такими, що втратили чинність санітарні, санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні, санітарно-епідеміологічні, протиепідемічні, гігієнічні правила і норми, державні санітарно-епідеміологічні нормативи і санітарні регламенти. Документ набуде чинності 1 січня 2017 року.

Зі слів в. о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослава Протаса, документом скасовуються санітарні норми СРСР, які були впроваджені до 1991 року.

«Система санітарного нормування була вкрай зарегульована, і значна частина актів колишнього СРСР на сьогодні є неактуальною і непотрібною. Наприклад, такі акти, які регламентували порядок видачі мила для шахтарів, видані ще у 1923-му році, чи такі акти, як санітарні вимоги до колгоспних ринків, або санітарні вимоги до громадських туалетів окремо в містах і окремо в сільській місцевості, та інше», – пояснив Протас.

Він наголосив, що більша частина санітарних актів, які необхідні для захисту здоров’я населення і досі діять.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Міністерство економічного розвитку і торгівлі видало укази про скасування розроблених до 1992 року 12776 ГОСТів, більшість з яких втратять чинність на початку 2018 року.

Читайте: Україна запровадить додаткове ембарґо на російські продукти

БЕЗ КОМЕНТАРІВ