Рауль Кастро
Рауль Кастро пообіцяв піти у відставку з поста президента у 2018 році

Чинний президент Куби Рауль Кастро залишиться на посаді на другий термін. Його переобрав з’їзд правлячої Комуністичної партії. Разом із ним на чолі країни залишилися й інші літні ветерани революції 1959 року, передає  Reuters.

Наприкінці першого за останні п’ять років з’їзду члени Комуністичної партії переобрали 84-річного Кастро першим, а 85-річного Хосе Рамона Мачадо Вентуру – другим секретарем.

Молодших лідерів не обирали, хоча раніше Кастро запропонував встановити обмеження за віком та кількістю термінів для керівництва країни, чим дав надію на можливий відхід від влади 70- та 80-річних ветеранів.

На переконання Кастро, для керівників Куби необхідно встановити вікові обмеження у 70 років, втім наступні п’ять років країна перебуватиме у перехідному періоді, коли ці правила не застосовуватимуть.

З’їзд проходив в умовах секретності – заключні промови та результати головної політичної події країни не транслювали наживо на державному телебаченні.

Наступний з’їзд правлячої партії відбудеться у 2021, але Кастро піде у відставку з поста президента у 2018-му. Поки невідомо, чи залишиться він при цьому на чолі партії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ