ОБСЄ повідомляє про невідомі літаки в зоні проведення АТО
ОБСЄ повідомляє про невідомі літаки в зоні проведення АТО

Про невідомі літаки, які побачили спостерігачі ОБСЄ в зоні АТО – найімовірніше реактивні – повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії цієї організації в Україні (СММ).

Раніше в зоні АТО спостерігачі ОБСЄ неодноразово відзначали прольоти безпілотних літальних апаратів і радіоелектронне глушіння своїх власних безпілотників, але в даному випадку йдеться не про них. «12 вересня, перебуваючи за 2 км на захід від контрольованого урядом Щастя (23 км на північ від Луганська), – повідомляється у звіті, – СММ бачили два літаки й інверсійні сліди (в кількості) до семи літаків, що летіли з півночі на південь. СММ оцінила, що дані літаки пройшли більш ніж за 20 км на південний схід від її місця розташування».

Інверсійний (конденсаційний) слід – це видимий слід з сконденсованої водяної пари, що виникає в атмосфері за рухомими літальними апаратами. Зазвичай такий слід виникає під час прольоту у верхніх шарах атмосфери та переважно від реактивних літаків.

Раніше у своїх звітах Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні неодноразово повідомляла про прольоти безпілотних літальних апаратів, а також про радіоелектронне глушіння своїх безпілотників у зоні АТО. Однак для позначення безпілотників у таких звітах вживався термін Unmanned Aerial Vehicle, «безпілотний літальний аппарат», або ж його скорочення, UAV, тоді як у звіті ОБСЄ станом на 13 вересня вжито слово aircraft – «літак».

Зазначимо, бойова авіація в зоні АТО наразі не застосовується.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ