Експерт пояснив, від чого залежить успіх нової моделі ринку енергозбереження
Експерт пояснив, від чого залежить успіх нової моделі ринку енергозбереження

Експерт у галузі енергетики Валентин Землянський у коментарі 24 пояснив, від чого залежить побудова нової моделі ринку енергозбереження в Україні.

На думку фахівця, у першу чергу перед запровадженням нової моделі ринку електроенергії українська влада має нарешті забезпечити платоспроможність населення.

Як підкреслив експерт, ухвалений минулого тижня Верховною Радою законопроект про ринок електроенергії передбачає фактично революційну зміну моделі цього ринку.

«У нас є прецедент: ми затвердили закон про ринок газу. Але ми як споживачі, окрім тарифів, нічого не відчули. Так само буде і з ринком електричної енергії. Доки не буде стабільної економіки, доки ситуація не стабілізується − ніякі найкращі закони ситуацію не змінять», − зауважив фахівець.

Щоправда, за його словами, ухвалення відповідного закону у рух у цьому напрямі був дуже необхідним, особливо у нинішній ситуації.

«У нас зараз енергетика працює на виснаження, немає ресурсу для розвитку. Але одночасно головне завдання уряду − працювати над збільшенням платоспроможного попиту», − резюмував Землянський.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ