фрагмент малазійського Боїнга
У Нідерландах проведуть реконструкцію катастрофи малайзійського Boeing

Українська делегація 10 серпня вирушить до Нідерландів для участі в технічній реконструкції авіакатастрофи малайзійського «Боїнга», яка сталася в липні минулого року. Про це журналістам у вівторок, 4 серпня, заявив віце-прем’єр Геннадій Зубко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«10-11 серпня українська делегація відправиться в Нідерланди, де протягом трьох днів буде здійснена технічна реконструкція подій, які відбулися рік тому», – сказав він. За словами Зубка, водночас буде схвалено єдиний технічний звіт щодо авіакатастрофи, який готувався усіма країнами-учасниками. Він додав, що українська сторона надасть рекомендації щодо того, як гарантувати безпеку і унеможливити подібні катастрофи в майбутньому.

Віце-прем’єр повідомив, що нідерландська сторона продовжить пошуки елементів літака, а українська всіляко сприятиме цьому процесу.

Раніше заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомляла, що звіт про розслідування катастрофи літака Малайзійських авіаліній нідерландська сторона представить на закритому засіданні міжнародної робочої групи з розслідування причин катастрофи 10 серпня, але публікувати цей документ не буде. Остаточний звіт про катастрофу MH-17 планується опублікувати у жовтні.

Нагадаємо, 29 липня Росія на засіданні Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй застосувала вето на резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу з розслідування за фактом збиття літака малайзійських авіаліній Boeing-777 рейсу MH-17 над територією України 17 липня 2014 року і загибелі 298 людей.

Країни-учасниці розслідування домагатимуться переслідування винних у авіакатастрофі рейсу MH-17, незважаючи на вето, і готують новий механізм правосуддя. Україна, Малайзія, Нідерланди, Австралія та Бельгія обговорюють три основних альтернативних варіанти створення міжнародного трибуналу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ