православний храм
Протестувальники в Маріуполі обіцяли спалити храм Київського патріархату

У підконтрольному Україні прифронтовому Маріуполі відбулась акція протесту проти будівництва храму Київського патріархату. Як повідомляють спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у своєму звіті, протестувальники ображали священиків і обіцяли спалити храм, якщо його все ж збудують.

«У контрольованому урядом Маріуполі (за 104 км на південний захід від Донецька), йдеться у звіті, – спецмісія спілкувалася з архієпископом Донецьким і Маріупольським Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), і він сказав, що 21 вересня проводився протест проти будівництва церкви УПЦ КП у цьому місті. Коли він звернувся до протестувальників, деякі з них почали поводитися агресивно, ображали присутніх священиків і погрожували спалити церкву, якщо її збудують». Кого представляли протестувальники на цій акції в Маріуполі, у звіті ОБСЄ не уточнюється.

До слова, на окупованих територіях Донбасу панує релігійна нетерпимість. Так, у «конституції», ухваленій «владою ДНР», привілейоване становище православ’я над іншими релігіями та конфесіями. Водночас декларується свобода віросповідання. На Донеччині окупанти визнали лише чотири релігії, а всі інші оголосили «сектами». «Я православний, ходжу до церкви, для себе вважаю, що єдина церква для людини, яка вірить у Бога, – це Московського патріархату…», – зазначав ватажок «ДНР» Захарченко.

Проголошуючи православ’я «офіційною релігією» в «конституції ДНР», поплічники окупантів, проте, переслідують частину православних на підконтрольній їм території, а саме священнослужителів і вірян, які належать до Київського патріархату. Через це священики Української православної церкви Київського патріархату були змушені закривати храми. Також окупанти викрадають священиків Української православної церкви Київського патріархату та Української греко-католицької церкви.

Зокрема, після звільнення Слов’янська на Донеччині знайшли могилу з понівеченими тілами двох священиків і двох синів одного з них, які допомагали силам АТО. Повідомлялося і про переслідування інших релігійних конфесій.

Інформаційний Акцент

  • корж

    может быть это протест против избиений в тернопольской епархии,и массовых налетов упц кп на упц мп вместе с батальонами балаклав.ГРОМАДУ ПОТРІБНО ЧУТИ!