Порошенко
Закон вирішив підписати президент України Петро Порошенко

Відтепер релігійні організації отримали право відкривати навчальні заклади. Відповідний закон вирішив підписати президент України Петро Порошенко. Окрім того, глава держави доручив Міноборони прискорити розробку положення про капеланство у Збройних Силах України та інших силових структурах, пише newsru.ua.

Також президент наголосив на важливості створення єдиної помісної православної церкви та підкреслив, що соціологічні опитування показують, що дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати єдину помісну автокефальну церкву.

Як зазначив Порошенко, в умовах гібридної війни «наші вороги намагаються використати релігійний чинник у своїх інтересах» .

«Атаки спрямовані, в першу чергу, на те, щоб розколоти нашу державу і розхитати її зсередини. Найголовніша духовна зброя нашої перемоги – це наша єдність», –зазначив президент.

Глава держави підкреслив важливість розвитку інституту капеланства у Збройних Силах та інших силових структурах.

Порошенко нагадав, що українська армія протягом останніх двох років суттєво змінилася – значною частиною ЗСУ нині є військові-контрактники, і набагато покращився морально-психологічний клімат.

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що РНБО підготувала законопроект про капеланське служіння в українській армії. Зокрема, він зазначив, що разом з відродженням Збройних сил України, відроджується і капеланське служіння. Він розповів, що на першому етапі капеланське служіння мало суто волонтерський формат реалізації цього завдання.

«Ця задача для армії принципово є важливою, бо крім сучасної зброї, крім сучасної військової техніки, армію треба будувати і на потужному духовному фундаменті, яким є святе слово, яким є Біблія», – зазначив Турчинов.

Читайте: Independent: лише двоє з п’яти британців – християни

БЕЗ КОМЕНТАРІВ