лінії електропередач
Ремонт ЛЕП на Херсонщині триває

Ремонт опори лінії електропередач «Каховка-Титан» ремонтні бригади закінчать 25 листопада, тоді буде відновлено подачу електроенергії до Криму. Про це в ефірі Громадського ТБ повідомив тимчасово виконувач обов’язків директора «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

«Ми вже демонтували стару опору на лінії «Каховка-Титан». Далі ми плануємо завершити установку нової опори. Після цього електропостачання на територію Криму відновиться. Ремонт пошкоджених ліній обійдеться приблизно в 3 мільйони гривень», – заявив він. За його словами, відновлення лінії «Каховка-Титан» забезпечить лише на 40% потреби в електроенергії для окупованого півострова. «Ми оцінюємо, що у них зараз електроенергії приблизно на 200 МВт, цього катастрофічно недостатньо для живлення Криму. Відновлена лінія зможе передавати 250-300 МВт», – зазначив Ковальчук.

23 листопада у с. Чонгар завершився перший етап переговорів між учасниками блокади Криму та представниками ДП «НЕК «Укренерго». Згідно з досягнутими домовленостями, 24 листопада розпочалися відновлювальні роботи на ПЛ 220 кВ «Каховка-Титан». Один із лідерів кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемілєв заявив, що учасники протестної акції допускатимуть ремонтні служби до всіх необхідних робіт. «Був це підрив чи щось інше – зараз з’ясовує Служба безпеки України. Я б не хотів зараз давати з цього приводу коментарів. Але наші вимоги однозначні: припинити постачання електроенергії на окуповану територію, доки так грубо порушуються права наших громадян», – наголосив він.

Як відомо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області.

Читайте: На блокаду Криму Путін може відповісти війною за Маріуполь, – Bloomberg

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ