Пол Манафорт, колишній радник Януковича і головний стратег Трампа
Пол Манафорт, колишній радник Януковича і головний стратег Трампа

«Головний помічник Трампа Пол Манафорт заприсягся, що його виборчий штаб не причетний до радикальної зміни офіційної позиції Республіканської партії США щодо України. Він збрехав», – пишуть журналісти The Daily Beast. Насправді табір Трампа доклав усіх зусиль, аби ця частина республіканської платформи змінилася.

«Даний хід, про який першою повідомила газета The Washington Post, викликав відчуження у республіканців, які десятки років виробляли зовнішньополітичну базу для партії, а також показав, що табір Трампа особливо зацікавлений в Україні, на лідера (Віктора Януковича, – ред.) якої, що був прихильником Путіна, раніше працював Манафорт», – йдеться в статті.

Манафорт заявив про непричетність Республіканської партії до зміни формулювання щодо України минулими вихідними в передачі NBC Meet the Press. Однак його слова спростували чотири особи, які були присутні під час внесення поправки.

«Тим часом протокол цього засідання зник. Співголова підкомітету по платформі з національної безпеки сказав The Daily Beast, що протокол засідання, ймовірно, знищили. Національний комітет Республіканської партії не відповів на запитання, чи є це стандартною процедурою для підкомітетів», – повідомляє видання.

«На тому засіданні прихильниця Круза Діана Денман запропонувала формулювання про надання Україні оборонних озброєнь несмертельної дії, – йдеться в статті. – Ухвалення її поправки відклали, щоб апаратники Республіканської партії могли попрацювати з нею над її текстом. Після цього виникли дебати між Денман і табором Трампа».

«Вони сиділи на стільцях у бічній частині кімнати, – сказала Денман про двох чоловіків, які повідомили, що вони працюють на табір Трампа. – Коли я зачитала свою поправку, вони підійшли до співголови, щоб її перечитати. Тоді я зрозуміла, що її відправлять у стіл».

«За словами Денман, ці двоє зробили копію її тексту і повернулися на свої місця і стали дзвонити по мобільних телефонах. Вона сказала, що пізніше ці двоє членів команди Трампа заявили, що телефонували в штаб-квартиру передвиборної кампанії в Нью-Йорку і (вирішили, що) її поправку необхідно змінити, – передають автори. – Коли поправка повернулася після наради зі штабом Трампа (що прямо суперечить твердженням Манафорта), в ній йшлося тільки про «належну допомогу» Україні».

Нагадаємо, з’їзд Республіканської партії США всупереч внутріпартійним опонентам більшістю голосів затвердив програму, з якою вона вийде на президентські вибори 8 листопада 2016 року. Як відомо, з неї вилучено зобов’язання надати Україні летальне озброєння.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ