балканські країни
Голови МЗС європейських держав заснували Західнобалканський фонд

12 міністрів закордонних справ європейських держав на зустрічі в Празі заснували Західнобалканський фонд, покликаний сприяти вступові країн, розташованих у цьому регіоні, до ЄС. Про це повідомляє радіо «Прага».

Зазначається, що в Празі відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн Вишеградської четвірки (Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина) та глав МЗС Словенії, Хорватії, Сербії, Албанії, Боснії, Македонії, Чорногорії та Косового. На зустрічі був присутній і заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс. Було підписано угоду про створення західнобалканського фонду, штаб-квартира якого розташується в столиці Албанії – Тирані, і першим його директором стане один з албанських дипломатів. З ідеєю створення такого фонду Чехія виступила ще чотири роки тому. Одна з цілей фонду – «рестарт» процесу вступу західнобалканських країн до Європейського Союзу.

Як сказав міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, лише держави Вишеградської четвірки однозначно підтримують вступ цих країн до ЄС. Також серед напрямків роботи фонду буде посилення прикордонного співробітництва західнобалканських країн і спільна робота у вирішенні міграційного кризи. Як сказав глава чеського МЗС Любомир Заоралек: «Стабільність і нормальний розвиток західнобалканського регіону важливі не тільки для Центральної, але й усієї Європи. Міграційна криза в жодному разі не повинна перешкодити цьому».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ