ws17
Звільнення людей з місць позбавлення волі за «законом Савченко» є одним з чинників зростання злочинності в країні

Міністерство внутрішніх справ спільно з Міністерством юстиції розробили і внесли низку пропозицій щодо коригування так званого закону Савченко в частині амністії рецидивістів і осіб, які скоїли тяжкі злочини. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає УНІАН.

За його словами, «закон Савченко» створив «серйозну ситуацію щодо зростання злочинів» у зв’язку з амністією низки осіб, які відбували покарання за скоєння злочинів.

«Спільно з Мін’юстом ми внесли відповідні пропозиції до парламенту відкоригувати цей закон стосовно людей-рецидивістів, людей, які скоїли тяжкі злочини», – сказав Аваков.

Як відомо, парламент 26 листопада 2015 ухвалив закон авторства Савченко «Про внесення зміни до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування судом терміну попереднього ув’язнення у термін покарання», який набрав чинності 24 грудня 2015 року.

Закон передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

При цьому Генпрокуратура виступає за внесення змін до «закону Савченко», оскільки вважає його небезпечним для суспільства. У відомстві наголошують, що застосування судами положень цього закону дало можливість достроково вийти на волю та суттєво зменшити терміни відбування покарання найбільш небезпечним злочинцям, які вчинили злочини проти основ національної безпеки, вбивства, зґвалтування, грабунки та розбій.

Голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе заявляла, що звільнення людей з місць позбавлення волі за «законом Савченко» є одним з чинників зростання злочинності в країні.

Станом на 15 квітня положення «закону Савченко» було застосовано до 39 496 в’язнів. Окрім колишніх високопосадовців Ігоря Зварича та Віктора Лозінського, ґвалтівника неповнолітніх Миколи Шекерлі, сумновідомого «Доктора Пі» Андрія Слюсарчука, достроково було звільнено 5 тис. 961 особу, які відбували покарання за тяжкі злочини. Зокрема, 10 – за злочини проти основ національної безпеки, 832 – за умисне вбивство, 531 – за умисне тяжке тілесне ушкодження, 1120 – за розбій, 863 – за грабіж та 1340 – за крадіжку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ