Лампочка
Світлодіодна лампочка

Дослідники з університету штату Юта оголосили про розробку нової технології виготовлення світлодіодів з відходів продуктів харчування. Очікується, що нова технологія допоможе зменшити кількість потенційно шкідливих електронних відходів, адже після використання ці світлодіоди, в яких немає токсичних елементів, легко розкладаються в навколишньому середовищі, повідомляє Оzemle.net.

Світлодіоди складаються з так званих квантових точок – маленьких кристалів, що мають люмінесцентні властивості. Найпоширенішим матеріалом для виготовлення квантових точок є вуглецеве нановолокно.

Американські вчені провели масштабне дослідження, результатом якого стала нова технологія перетворення харчових відходів у вуглецеві наноточкі. Для цього вчені використовували процес сольвотермічного синтезу, в якому відходи тримають у спеціальному розчиннику під тиском і при високій температурі до формування квантових точок. Коли отримані вуглецеві наноточкі були з’єднані з епоксидною смолою, нагріті і загартовані, вони стали готові для практичного використання в світлодіодах.

Читайте: Британців зобов’язали одягати корів у жилети, що відбивають світло

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ