Миша
Миша, якій учені виростили зуби

Американські вчені освоїли технологію вирощування зубної тканини. Процес регенерації зубів вони підгледіли у прісноводних риб цихлід і з’ясували, що цим механізмом можна керувати, пише ScienceDaily.

Нову методику науковці вже успішно випробували на мишах. Процес відбувався таким чином: у гризунів витягли зародки зубної тканини і протягом двох тижнів культивували її. Згодом, за допомогою нейлонової нитки зародок розділили на дві частини. Фахівці наголошують, що при цьому було важливо зберегти експресію генів (активатор Lef1 та інгібітор ектодін), відповідальних за розвиток зуба. У результаті сформувалися два повноцінних зуба, які пересадили мишам. Цікаво, що вони були вдвічі менше звичайних,зубних горбів було також у два рази менше, ніж у нормального зуба.

Учені впевнені, що згодом зможуть вирощувати зародки зубної тканини зі стовбурових клітин, що значно спростить використання нової методики.

Нагадаємо, що у 2011 році японським ученим вдалося виростити зуби зі стовбурових клітин мишей. Вони нічим не відрізнялися від природних – така ж емаль, нервові волокна та кровоносні судини. І що найголовніше – вони прекрасно росли у піддослідних.

Читайте: Ісландська співачка зняла кліп у своєму роті

БЕЗ КОМЕНТАРІВ