Путін
Експерт зробив невтішний прогноз для «русскава міра» Путіна

Професор грузинського Державного університету Ілії Олег Панфілов у статті для Крим.Реалії зауважив, що путінський «русский мір» приречений на провал.

За словами Панфілова, президент Путін поставив непомірне завдання – пояснити, що є «русский», що є «русская культура» і «русская политика». «Складається звичайна ситуація для епохи чергового диктатора, коли з його примхи змінюються наукові твердження і прийняті правила. Якщо недовчений Сталін був знавцем у мовознавстві, то чому Путін не професійний антрополог?» – зауважив професор.

Він нагадав, що з російською мовою, культурою та історією завжди було складно – все «доводилося придумувати на ходу». Наприклад, здобувши чергову територію, черговий російський імператор говорив про збирання землі російської і приріст російського населення. І зовсім не важливо, що прізвища були зовсім не слов’янські, а все більше за ареалом розповсюдження – «турген», «ахмат», «кутуз», «якуб».

Експерт підкреслив, що це був лише початок. Наприклад, фінський генерал німецького походження Карл Маннергейм став російським офіцером, чия етнічна належність до «русских» була досить відносною – всього лише за двома російськими дружинами.

«Путіну і його прихильникам дуже хочеться, щоб населення Росії було єдиним. Політично цього єднання досягти неможливо. Можна тільки поставити в колони, ненадовго. Назвати просто «русскімі» виявилося набагато простіше, але тоді російським ученим треба задуматися про зміну твердження, що «русскіє» – східнослов’янський етнос. У Російській імперії проблемою єдиного народу турбувалися на початку XІX століття, а Путін лише підбирає шматки нездійсненої величі», – наголосив фахівець.

За його словами, «русскій мір» Путіна – лише ідеологія, що не має цілі. На цьому тлі він нагадав, що у грудні 2010 року чинний тоді Президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв запропонував у Держдумі позначення «загальноросійський патріотизм» як заміну ідеї «радянського народу», але переміг путінський «русскій мір».

«І знову почалася чехарда і підміна понять – кого можна називати «руським», як він повинен виглядати, яку повинен мати віру, якою мовою він зобов’язаний говорити. А оскільки про слов’янське походження вже мало хто запитує, то настає ідентифікаційний глухий кут. І знову сенатор Саблін із твердженнями, що німкеня Sophie Auguste Friederike von Anhalt-Zerbst-Dornburg насправді російська імператриця. І навіть сенатор Саблін не використовує слово «національність». Це як на сходці – чи визнаєш ти наші поняття. Якщо так, то будеш одним із нас – «И гордый внук славян, и финн, и ныне дикой Тунгус, и друг степей калмык», – резюмував Панфілов.

Читаємо: Через Путіна Росія стає державою-парією – ІноЗМІ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ