Сенцов
12 лютого члени комітету найвищої творчої відзнаки нашої країни назвали кращих митців

Незвичайною подією виявилося цьогорічне визначення переможців Національної премії України імені Тараса Шевченка. Вона запам’яталася чубленням груп підтримки номінантів, а також відсутністю у списках лауреатів письменників і літературознавців, пише День.

Зазначимо, що представники цих номінацій та їхні активні «шанувальники» найбільше «чубилися» між собою: писали листи у різні інстанції, робили голосні заяви: хто достойний, а хто ні.

Членам Шевченківського комітету терпець такі увірвався, тому вони написали звернення до президента Петра Порошенка, в якому  заявили, що хочуть усім складом, на чолі з головою, академіком НАН України Борисом  Олійником, піти у відставку, тільки-но закінчать каденцію.

Премія Шевченка-2016
Лауреати премії

Та все ж, 12 лютого члени комітету найвищої творчої відзнаки нашої країни назвали найкращих митців.

Лише 60 авторів творчих робіт представили свої заявки. До третього туру  було допущено 18 претендентів, а переможцями стало п’ятеро.

Шевченківський комітет назвав лауреатів у п’яти номінаціях.

Публіцистика і журналістика:

Лук’яненко Левко Григорович. Твори у 13 томах «Шлях до відродження» (2014 р., в-во «ТОВ Юрка Любченка», м. Київ).

Музичне мистецтво:

Поклітару Раду Віталійович (балетмейстер). Балет-триптих «Перехрестя» (2012), балети: «Лебедине озеро» (2013), «Жінки в ре мінорі» (2014), «Довгий різдвяний обід» (2014).

Концертно-виконавське мистецтво:

Швачка Анжеліна Олексіївна. Виконання провідних партій в оперних виставах та популяризація української музичної спадщини.

Образотворче мистецтво:

Гуйда Михайло Євгенович. Цикл живописних творів «В єдиному просторі».

Кінематографія:

Сенцов Олег Геннадійович (режисер). Фільми «Гамер» (2011) та «Носоріг» (незакінчена робота).

Нагадаємо,  вручення премій планують провести до дня народження Кобзаря. Конкретну дату та місце проведення церемонії ще не визначили.

Читайте: Книгу розповідей українського політв’язня Сенцова презентували у Москві

БЕЗ КОМЕНТАРІВ