Сенцов
Сенцов судитиметься з ФСБ і телеканалами РФ

Український режисер Олег Сенцов, якого незаконно засудили в Росії, подав позов про захист честі й гідності до ФСБ Росії та кількох російських ЗМІ. Міщанський суд Москви в четвер розгляне позов українця. Про це розповіла адвокат Ольга Дінзе (Чавдар), пише Радіо Свобода.

Сенцов подав позов щодо російських силовиків та проти «Первого канала», ВГТРК, телеканалів НТВ і «Звєзда». «Позов подано у зв’язку з тим, що ФСБ і російські ЗМІ поширювали завідомо неправдиву інформацію про Сенцова, зокрема, про те, що він є членом «Правого сектора». Крім того, телеканали ще до винесення обвинувального вироку щодо українського режисера називали його «терористом», ґрунтуючись тільки на прес-релізі спецслужб», – сказала адвокат.

Захист Сенцова представив суду довідку від «Правого сектора» про те, що він ніколи не був її членом. Адвокати мають намір добиватися спростування інформації про режисера, яка не відповідає дійсності.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Північно-Кавказький окружний військовий суд Російської Федерації оголосив вирок у справі українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка. Так, Сенцов отримав 20 років у колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років. Президент Порошенко вже заявив, що прийде час, коли організатори судилища над українським режисером опиняться на лаві підсудних. Нагадаємо, 24 листопада Верховний суд Росії залишив без зміни рішення суду першої інстанції щодо українських громадян – Сенцова та Кольченка.

Читайте: Психіатр про вирок Сенцову: «У Путіна діє логіка покидька, який хоче, щоб його прийняли у цивілізований світ Заходу»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ