Яценюк доручив терміново забезпечити поставки електроенергії в Польщу
В СБУ заявляють, що Росія і бойовики «ДНР-ЛНР» готують у Криму диверсантів

Служба безпеки України має інформацію про підготовку диверсантів у Криму, на території Російської Федерації та на території, підконтрольній «ДНР-ЛНР», для диверсій на об’єктах енергетики і транспортної інфраструктури в Херсонській та Миколаївській областях. Про це заявив на засіданні Кабміну заступник глави СБУ Михайло Глуговський, пише NEWSru.com.

«Ми отримали достовірну оперативну інформацію про те, що в центрах підготовки диверсійно-розвідувальних груп, які діють на території окупованої Республіки Крим, а також у так званих «ДНР» і «ЛНР» та в Ростовській області Російської федерації відбувається підготовка спеціальних груп із метою здійснення терористичних актів на об’єктах енергетики, автомобільних і транспортних магістралях Херсонської та Миколаївської областей», – зазначив він.

Водночас міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що Російська Федерація не має можливості обмежити енергопостачання якоїсь області України незважаючи на те, що енергосистеми обох країн працюють у паралельному режимі. «Системи працюють паралельно, але ані Бєларусь, ані РФ впливу не мають… Жодним чином ми не залежимо від РФ», – сказав він на прес-конференції в Києві. Також Демчишин заявив, що пошкоджені в результаті вибуху лінії електропередач, які передають електроенергію в Крим і Херсонську область, можуть бути відновлені впродовж трьох днів, однак для ремонтних робіт необхідний дозвіл Служби безпеки України.

Нагадаємо, 20 листопада близько 9:00 ранку невідомі пошкодили дві опори ЛЕП, що ведуть в Крим, в Генічеському та Чаплинському районах Херсонської області. 22 листопада практично весь Крим залишився без електропостачання, світло відключили в Сімферополі, Севастополі, Феодосії, Керчі та Євпаторії. У зв’язку з припиненням електропостачання півострова в Криму запроваджено режим надзвичайної ситуації.

У свою чергу, у Кремлі закликали відновити електропостачання Криму. Про це заявив прес-секретар Президента РФ Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков. «Ми поки що не маємо якоїсь інформації про те, чи вживаються якісь заходи, а головне – коли вони дадуть результат, коли електропостачання буде відновлено, хоча ми закликаємо відновити», – сказав він.

Читайте: Кримчани – у паніці: в АРК вишикуються черги за паливом, хлібом і свічками

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ