Угода про Ассоціацію
РФ вже не заперечує проти імплементації ЗВТ з 1 січня 2016 року

Росія більше не має заперечень щодо повної імплементації Угоди про ЗВТ між Україною та ЄС з 1 січня 2016 року. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Брюсселі після тристоронніх консультацій між Україною, Росією та ЄС щодо деяких аспектів імплементації угоди про створення ЗВТ між Україною та Євросоюзом, передає УНІАН.

«Головним результатом цих консультацій є розуміння, зокрема, з боку російської сторони, що, по-перше, до тексту угоди не будуть виноситися зміни, і по-друге, що не буде перенесення часу повної імплементації зони вільної торгівлі між Україною та ЄС», – наголосив він. «Російська сторона не висуває заперечень проти цих двох фундаментальних положень», – заявив Клімкін.

Він пояснив, що консультації пройдуть вже найближчим часом і стосуватимуться практичних аспектів трьох сфер: митного адміністрування, технічних бар’єрів у торгівлі та санітарних й фітосанітарних заходів. При цьому РФ, ЄС і Україна сформулювали мандат для експертів з відпрацювання митного та технічного регулювання та санітарного контролю, заявив міністр.

Нагадаємо, із 1 січня 2016 року має запрацювати всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, відтермінована на півтора року – в жовтні 2014 року в зв`язку з необхідністю проведення переговорів у форматі Україна – ЄС – Росія. Однак подальші відтермінування й переговори, на думку європейської сторони, є непотрібними, а саме відтермінування – згубне для ідеї вільної торгівлі. Також, згідно з програмою роботи українського уряду, затвердженою в грудні 2014 року, Україна розраховує укласти Угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною, Канадою, Ізраїлем, країнами Африки й низкою Балканських країн.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ