газопровід
«Газпром» призупиняє постачання газу до України

Постачання російського газу на адресу «Нафтогазу України» припиняються 25 листопада, оскільки закінчилася передоплата, а нових грошей не надходило. Про це повідомив журналістам голова правління «Газпрому» Алєксєй Міллер, передає Интерфакс-АГИ.

«Сьогодні станом на 10:00 за московським часом ранку «Нафтогаз» вибрав раніше передплачені обсяги російського газу. Нової передоплати не надходило. Заявки на постачання газу від «Нафтогазу» немає. Таким чином, постачання припиняються до надходження від української компанії нових платежів», – сказав він. «Водночас вже зараз, до настання серйозних холодів, Україна почала активний відбір газу з підземних сховищ, які й так недостатньо заповнені», – додав Міллер. «Відмова від закупівлі російського газу створює серйозні ризики для надійного транзиту газу до Європи по території України і для газопостачання українських споживачів майбутньою зимою» , – вважає він.

Тим часом російське вугілля також перестало проходити кордон між РФ і Україною 24 листопада. Про це пише Комерсант з посиланням на джерело в одній вугільній компанії. Офіційної заборони на експорт російського вугілля в Україну поки не введено, але влада РФ вже погрожувала відповісти саме таким чином на зупинку поставок електроенергії до Криму.

«І енергетичне, і коксівне вугілля на адресу українських споживачів не пропускає митниця», – повідомило джерело видання в одній з вугільних компаній. Це підтвердили і співрозмовники серед операторів. Але, уточнює один з них, транзит вугілля через Україну йде нормально. Інше джерело у вугільній галузі вважає, що пов’язувати заяву міністра Новака і складності з експортом зарано: бюрократія з обох боків кордону в цілому погіршилася.

Як повідомило виданню джерело, близьке до Міністерства енергетики України, запаси вугілля становлять 2 млн. тонн і їх вистачить не більше, ніж на місяць. Основні поставки вугілля йшли з «неконтрольованих територій».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міністр енергетики РФ Алєксандр Новак заявив, що Росія може припинити постачання вугілля в Україну у відповідь на зупинку електропостачання Криму. Нагадаємо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонськійобласті. Наразі півострів майже повністю знеструмлений.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ