авіаносець
«Адмірал Кузнєцов» був збудований в українському Миколаєві

Авіаносний крейсер із красномовною назвою «Адмірал Флоту Радянського Союзу Кузнєцов», єдиний в Росії авіаносець, у найближчі дні відправиться з Мурманська до берегів Сирії. Про це повідомляє російське агентство FlashNord, посилаючись на джерело в штабі Північного флоту РФ.

 «Крейсер завершив доковий ремонт і до кінця тижня вирушить до берегів Сирії, де приєднається до операції зі знищення угруповання «Ісламська держава», – сказав співрозмовник агентства.

За його словами, з травня по серпень цього року авіаносець проходив доковий ремонт на судноремонтному заводі в Росляково (Мурманська область). Потім на штатній стоянці в Мурманську він проходив відновлення до повної бойової готовності.

Водночас, у Північному флоті РФ спростовують інформацію ЗМІ про відправку до Сирії авіаносного крейсера. Про це йдеться у повідомленні, поширеному прес-службою флоту. «Далекий похід або інші заходи бойової та оперативної підготовки для важкого авіаносного крейсера найближчим часом не заплановані», – заявили в прес-службі флоту.

Довідка: Важкий авіаносний крейсер «Адмірал флоту Радянського Союзу Кузнєцов» – це єдиний у складі ВМФ Росії корабель такого типу. Він був збудований ще за часів СРСР в українському Миколаєві. На етапі проектування його планували назвати «Радянський Союз», потім – «Рига», в процесі будівництва його тричі перейменовували: спершу в «Леоніда Брежнєва», потім в «Тбілісі» і, нарешті, в 1990 році корабель отримав своє нинішнє ім’я.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Ісламська держава» закликала мусульман почати «священну війну» проти росіян та американців через те, що вони почали «хрестовий похід» на Близький Схід.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ