gaz
Окупанти видобувають газ в акваторії, яка є економічною зоною України, та віддають його на потреби Криму

Росія забезпечує Крим блакитним паливом за рахунок України. Після анексії півострова «Державне унітарне підприємство «Черноморнефтегаз» незаконно заволоділо активами української компанії «Чорноморнафтогаз», пише УНІАН.

Щороку на шельфі Чорного моря компанія видобуває 2 млрд. кубуметрів природного газу і постачає його на півострів. До слова, саме стільки споживає Крим протягом року.

Голова української компанії «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова повідомила, що природний газ окупанти видобувають в акваторії, яка є економічною зоною України.

«Цим Російська Федерація порушує Конвенцію з морського права ООН від 1982 року», – наголосила вона.

У свою чергу, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик запропонував виставити захоплені Росією шельфові родовища на конкурс для укладення угод про розподіл продукції з іноземними компаніями.

Варто зазначити, що «Чорноморнафтогаз» заборгував близько 12,8 мільярда гривень, з них 11 мільярдів гривень – це борги перед «Нафтогазом України». Борги зросли у зв’язку з тим, що компанія не може повноцінно виконувати господарську діяльність після анексії Криму.

Сам борг перед держхолдингом утворився після того, як у 2011-2012 роках «Чорноморнафтогаз» брав у «Нафтогазу» безвідсоткові кредити для розробки родовищ газу на шельфі Чорного моря, які врешті-решт були захоплені Росією.

Станом на сьогодні компанія є учасником багатьох судових процесів, а кількість її працівників становить лише 30 осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ