mks
Розпорядження видали після опублікування звіту, в якому події в Криму прирівняли до збройного конфлікту

Росія відмовляється визнавати юрисдикцію Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС). Відповідне розпорядження видав президент РФ Владімір Путін. Документ опублікований на офіційному порталі правової інформації.

Документ датований 16 листопада. У ньому зазначається, що таке розпорядження було підписано за пропозицією Мін’юсту РФ, погоджено з МЗС РФ та іншими відомствами. Документ набирає чинності з дня його підписання.

До слова, розпорядження видали за два дні після опублікування прокурором МКС звіту, в якому події в Криму прирівняли до збройного конфлікту між Україною та РФ.

Верховна Рада України в лютому 2015 року визнала юрисдикцію Міжнародного суду, щоби подати позов до Росії, а Генпрокуратура зібрала для МКС матеріали, які охоплюють період з 20 лютого 2014 року – дня, який був визнаний владою України днем початку «російської агресії».

Римський статут (Статут МКС) розроблено за участю Росії та ухвалений під час Дипломатичної конференції повноважних представників під егідою ООН 17 липня 1998 року в Римі. Він набув чинності 1 липня 2002 року і почав діяти в 2003 році. Росія підписала документ 13 вересня 2000 року, але не ратифікувала його.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ