Росія почала поставки овочів і фруктів із Сирії
Росія почала отримувати овочі та фрукти з Сирії

Сирія почала постачання овочів і фруктів до Росії. Це мало частково замінити заборонені з січня до ввезення турецькі продукти. Про це пише російська газета КоммерсантЪ.

За словами гендиректора компанії «Адиг-Юрак», яка займається поставками, минулого тижня в порт Новоросійська прибула друга партія продуктів – близько 3 тис. тонн апельсинів, лимонів, грейпфрутів, томатів і капусти.

Він зазначив, що  від початку з імпортом із Сирії виникли проблеми.

«Перший 61 контейнер (1,2 тис. тонн) простояв в порту більше десяти діб через неправильно оформлені митні документи, що призвело до псування частини продуктів. Крім того, вчасно не отримали митну вартість сирійських товарів, що також затягнуло процедуру оформлення», – заявив гендиректор.

Читайте: РФ в обхід санкцій постачатиме делікатеси із Сан-Марино

Як повідомляв Інформаційний Акцент, відносини між Росією та Туреччиною загостриліся після того, як 25 листопада 2015 року над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи.

28 листопада 2015 року РФ запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами.

У свою чергу, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Як відомо, з 1 січня 2016-го року Росія скасувала безвізовий режим із Туреччиною. Федеральне агентство з туризму РФ («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки на відпочинок до цієї країни. Також Кремль готовий згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент із російським бойовим літаком Су-24.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ