1
Фахівці з лабораторії санепідслужби Баранівського району вже взяли проби води на аналізи

Великодніми вихідними знову відбувся несанкціонований скид відходів виробництва у річку Хомора. Про це повідомляє прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

«Представники робочої групи виїхали на місце події та зазначають, що забруднення фіксується у річці Хомора від кордонів Житомирської та Хмельницької областей та до місця впадання у річку Случ на території Баранівського району. Вода набула помітно темнішого кольору, ніж після першого випадку забруднення, а також має неприємний різкий запах», – йдеться у повідомленні.

Фахівці з лабораторії санепідслужби Баранівського району вже взяли проби води на аналізи.

243Минулого тижня робоча група мала провести перевірку Понінківської та Миропільської фабрик. У результаті Миропільська фабрика перевірку пройшла, а на територію Понінківської фабрики спеціалістів не пустили.

Найближчим часом буде організована перевірка ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» – Управління екології та природних ресурсів ОДА вже звернулося до прокуратури.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, наприкінці квітня на Житомирщині оголосили надзвичайну ситуацію техногенного характеру в зв’язку із забрудненням річок Случ і Хомора в Баранівському районі. Надзвичайну подію могло викликати несанкціоноване скидання відходів картонно-паперової фабрики.

За результатами досліджень загиблої риби та бобра, проведених Житомирською регіональною лабораторією ветеринарної медицини, причини смерті фауни із забруднених річок не встановлені. Для встановлення остаточної причини масової загибелі риби 22 квітня спеціалісти кількох київських інститутів відібрали проби води та органічних речовин у забруднених річках Случ і Хомора, щоби провести спеціальні отруто-хімікатні дослідження.

5

6

7

8

БЕЗ КОМЕНТАРІВ