Дипломат прокоментував різку заяву Марка Рютте щодо долі України в ЄС
Дипломат прокоментував різку заяву Марка Рютте щодо долі України в ЄС

Дипломат, глава організації «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко у коментарі агентству «Укрінформ» проаналізував небажання Нідерландів ратифікувати Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

23 вересня 2016 року Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд його країни, скоріш за все, не ратифікує Угоду про асоціацію України з ЄС. Експерти стверджують, що ця резолюція досить передбачувана, проте все-таки Україна мала надію на тлі рекомендаційного характеру квітневого референдуму.

«Насправді це безпрецедентна ситуація, відповіді на це питання немає. Рішення уряду Нідерландів нема як такого. Ця позиція була зрозуміла після референдуму: ратифікувати угоду так, як передбачалося, вони не зможуть. А що вони зможуть? Уряд Нідерландів до кінця позицію не розкрив: чи вони вийдуть з угоди, чи вони наполягатимуть, що цієї угоди не повинно бути загалом у ЄС з Україною, чи вони знайдуть якусь форму участі в торговельному союзі в зоні вільної торгівлі?», – зазначив Яременко.

За його словами, спочатку нідерландський уряд і Європейська комісія мають дійти якогось рішення: «Що далі? А позиція буде тоді, як уряд Нідерландів запропонує щось Європейській комісії, Єврокомісія погодиться, і або завершить у якийсь спосіб ратифікацію, або внесе якусь пропозицію на розгляд України». У такому разі, за його словами, Україна матиме можливість висловлювати своє бачення щодо цієї ситуації.

Експерт підкреслив, що відмова Голландії у ратифікації угоди – це єдина перешкода, інших немає, бо інші країни і Європейський парламент уже її ратифікували. Відповідно, при вирішенні цієї проблеми з Голландією угода була фактично на останньому етапі ратифікації, тому Європейська комісія не погодиться заново розпочати цей процес.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ