ЄС відклав рішення щодо безвізового режиму для України до вересня
ЄС відклав рішення щодо безвізового режиму для України до вересня

Європейський Союз зможе ухвалити рішення про безвізовий режим для Грузії, України та Косова не раніше вересня. Про це пише американське видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела у Брюсселі.

У повідомленні йдеться, що 8 червня посли 28 країн-членів так і не змогли схвалити рішення про безвізовий режим для громадян Грузії, зокрема, через позицію Німеччини, яка вважає за необхідне вжити додаткових заходів з викорінення організованої злочинності в країні.

Крім того, низка європейських урядів хотіли б тепер відкласти рішення щодо Грузії, України та Косова, поки не буде розглянуто заявку Туреччини на безвізовий режим.

Щодо України, то видання зазначає, що Єврокомісія ще у квітні передала пропозиції Європарламенту та Раді ЄС про скасування віз для українців.

Між тим, 9 червня посол України в ЄС Микола Точицький висловив сподівання, що Європарламент ухвалить безвізовий режим не пізніше ніж на початку осені.

Зазначимо, що раніше передбачали, що рішення щодо трьох країн буде ухвалено до літа.

На прес-конференції 3 червня Президент Петро Порошенко висловив переконання, що введення безвізового режиму між ЄС та Україною відбудеться 2016 року. Водночас глава держави зазначив, що жодних негативних сигналів щодо цього нині немає. За його словами, Україна взяла на себе перелік зобов’язань, який складався з понад 140 позицій, і виконала всі вимоги.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ