Підприємство «Сірка» понад 50 років займається видобутком сірки, піску, гравію, глини
Підприємство «Сірка» понад 50 років займається видобутком сірки, піску, гравію, глини

У Львівській області Роздільське державне гірничо-хімічне підприємство «Сірка» скидає небезпечні речовини у річку Дністер. Екологічна інспекція  під час перевірки виявила високу концентрацію фосфатів у воді. Про це повідомив начальник державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич, передає ZAXID.NET.

«Наші спеціалісти здійснювали забір скидних вод з території підприємсва «Сірка» в річку Дністер, а також брали пробу з гудронів. У всіх викидах серйозно перевищена норма концентрації фосфатів та інших небезпечних для довкілля речовин», – зазначив він.

Зокрема, рівень фосфатів у 22,4 рази перевищує граничну допустиму норму.

«Оскільки річка Дністер витікає за межі України, то фактично державне підприємство «Сірка» завдало суттєву шкоду не лише українському довкіллю, але й довкіллю інших країн», – додав еколог.

Екоінспекція наразі підраховує розмір завданих збитків. Коли підрахунки завершать, екологи скерують всі матеріали щодо РДГХП «Сірка» до поліції та прокуратури.

«Якщо розмір завданої шкоди не досягне 60 тис. грн, то буде цивільний позов. А якщо ж збитки перевищать 60 тис., а я підозрюю, що це питання мільйонів, в такому випадку ми будемо наполягати на порушенні кримінального провадження», – зазначив Микола Маланич.

Підприємство понад 50 років займається видобутком сірки, піску, гравію, глини. Після масштабного видобутку сірки тут виникли хвостоховища на території понад 10 га. У цих пустотах утворилися озера, насичені сіркою, з яких витікає забруднена вода у Дністер.

Варто зазначити, що, згідно з даними Інституту колоїдної хімії та хімії води НАНУ, на території України немає жодної чистої річки.

Зокрема, найнижчий відсоток чистої води – в Сіверському Донці, Західному Бузі та в притоках Дніпра, що складаються в основному із суміші сільськогосподарських добрив, каналізаційних і промислових стоків. Ті ж дані підтверджують і в Національній геофізичній обсерваторії, стверджуючи, що зазначені водойми – найбрудніші в Україні.

Наприклад, у Західному Бузі вміст азоту перевищує гранично допустиму концентрацію у 15 разів, а важких металів – у 8. У притоках Дністра – Тисмениці, Лімниці та Бистриці Надвірнянській – сполук марганцю більше норми в 29 разів, а міді – у 41.

У Київському, Каховському та Кременчуцькому водосховищах ці елементи деколи перевищують норму вже у 80 разів. А в притоках Дніпра – Прип’яті, Тетереві, Ірпені та Десні – вміст заліза, марганцю та міді місцями перевищує норму в 18, 57 і 40 разів.

Читайте: Шлюзи на Дніпрі в незадовільному стані – необхідна термінова реконструкція

БЕЗ КОМЕНТАРІВ