Старість
До десятки найгірших потрапили здебільшого країни Близького Сходу та Африки

Україна посіла 73 місце серед 96 країн за рівнем життя літніх людей у рейтингу Global AgeWatch Index. Правозахисна організація HelpAge International склала цей рейтинг, оцінивши соціальне та економічне становище громадян різних країн у віці від 60 років, пише Бі-Бі-Сі.

Експерти організації виміряли рівень пенсій і бідності серед літніх людей, рівень здоров’я, доступ до соціальних благ, як-от громадського транспорту, соціальні зв’язки, фізичну безпеку та рівень працевлаштування.

Очолила список Швейцарія, а замкнув його Афганістан. Окрім Швейцарії, згідно з рейтингом, найкраще живеться також літнім громадянам Норвегії, Швеції, Німеччини та Канади.

До десятки найгірших для старості країн потрапили здебільшого країни Близького Сходу та Африки. Нижче за Україну в цьому рейтингу опустилися тільки три європейські країни – Туреччина (75), Молдова (77) та Греція (79). Росія та Білорусь отримали, відповідно, 65 і 64 місця за рівнем життя своїх пенсіонерів.

Автори рейтингу зазначають, що хоч Україна і пасе задніх у своєму регіоні, вона зуміла піднялися в цьогорічному індексі аж на 9 сходинок порівняно з 2014 роком. Зокрема, з минулого року в Україні значно зріс рівень працевлаштування серед літніх людей, що позитивно вплинуло на рейтинг загалом.

Водночас, хоча 95% українських громадян у віці від 65 років і отримують пенсії, ВНП на душу населення залишається низьким, зазначають автори. Найгірше в Україні з охороною здоров’я – за цим критерієм Україна третя з кінця у своєму регіоні.

Нині в Україні налічується 10,1 млн громадян віком від 65 років, це близько 22,6% населення. Проте 2050 року відсоток літніх людей відносно інших вікових категорій в Україні зросте до 31,5%, прогнозують автори звіту.

Читайте: Україна посіла 74-ту сходинку в рейтингу вільних країн світу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ