бідність
Рівень соцзахисту населення на початок червня знизився на 5,4%

Індекс Кейтца, що відображає рівень соціального захисту населення, в травні 2015 року в Україні знизився до 30,1% із 35,5% в травні 2014 року. Про це йдеться в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України, опублікованому на сайті регулятора.

За інформацією НБУ, основними причинами зниження індексу залишалися незмінні соціальні стандарти (мінімальна заробітна плата на рівні 1,218 тис. грн з грудня 2013 року) на тлі подальшого зростання номінальної середньої заробітної плати.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, український уряд планує провести індексацію заробітних плат і пенсій до кінця цього року, для чого необхідно виділити з державного бюджету 12 млрд грн.

Довідка: Індекс Кейтца – це співвідношення розміру мінімальної заробітної плати і середньої заробітної плати на одного штатного працівника. У країнах Західної Європи органи управління використовують цей індекс як один із показників ефективності подолання бідності. Рекомендоване Міжнародною організацією праці значення показника становить 50%, а Європейським Союзом – 60%.

Читайте: Капітуляція Кабміна: «споживчий кошик» переглянуть уперше за 15 років

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ