Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО
Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО

Під час роботи в мобільних групах у нас траплялися веселі справи. Про одну з таких хочу розповісти. В одному прифронтовому місті є одне щасливе і красиве молоде подружжя. Він – громадянин Туреччини, вона – вихователь в дитячому садочку.

І от десь під цей новий рік, чи може під різдво, на одному КПР біля лінії розмежування прикордонники знаходять в її автівці, якою вона прямувала до Донецька, партію девайсів: айфони 6s, самсунги s6, планшети. Загалом на 400 тисяч гривень. Прикордонники викликали мобільну групу і, згідно із рапортом, передали затриманий вантаж їм. Фіскал групи оформив адмінпротокол по 164-ій, штраф на 17 тисяч гривень, груз віддали на відповідальне зберігання власниці, як воно завжди й робилося, і забули про цей випадок. Звичайний епізод, яких багато. Рутина.

Аж ось. За кілька днів приїздить ця дівчина, з повними суму, вологими від сліз очима. Платочок в руці. Вигляд, наче кожного дня родичі вмирають. І каже: «У мєня прі задержанії 4 айфона пропалі. Я вєрнула груз владєльцу, і он сказал, што нє хватаєт». І хоч тут не складалося все в логічний пазл, та шкода стало її, почали розбиратися. Звірили рапорти. Ми прийняли, оформили і віддали однакову кількість. Її підпис стоїть, що все вірно. Тобто, якщо щось і могло зникнути, то на КПР у прикордонників. Їх вона, власне, і звинувачувала. Або у власників вантажу. Або просто бреше. Але ж сльози на очаках, дівчина страждає. Зв’язалися з тією зміною прикордонників – клянуться, що не брали нічого. Тоді і кажу дівчині: «Ми там нещодавно камери повісили, зараз запросимо запис і подивимось. Приходьте завтра і все стане ясно». Плюс порадили їй написати заяву в міліцію. Після цього вона вже чомусь не приходила. На тому й забули.

Десь восени за кілька місяців прикордонники знайшли в кабіні локомотива, що рухався до окупованної території сумку з девайсами: айфони 6s, самсунги s6, планшети. Загалом на 500 тисяч гривень. Викликали мобільну групу. Приїхав згодом і власник вантажу, турок, чоловік тієї виховательки. По рапорту прийняли партію. По рапорту оформили. По рапорту передали. Його підпис, що все вірно. Але. Вперше на моїй пам’яті «фантоми» оформили відповідальне зберігання на себе. Забрали всю партію і повезли до себе в Бахмут. Дивно це було тільки спочатку. Далі турок написав заяву на нас, що в нього зникли 15 айфонів. ВБ СБУ швиденько відреагувало. Зарядило його дружину технікою, вона намагалася витягти на очну зустріч одного з працівників групи. Не вийшло. На таке не велись. ВБ СБУ засумувала, але довелося таки їй вдовольнитися тим фактом, що тут до «мобілки» не підкопатися. Звірили рапорти прикордонників, ЗМГ та фіскалів і заспокоїлось.

Інколи, щоби пазл склався, треба трішки більше часу та інформації. Мені стала цікава ця сім’я. Почав пробивати і от що знайшов. Восени 2015 року дружина була затримана військовими біля лінії розмежування. Вона везла близько 300 телефонів «Самсунґ», серії А5. Вантаж йшов у пасажирському «Сплінтері», який прямував з Харкова у Донецьк. ЗМГ тоді щє не було і військові викликали СБУ з Краматорська. Ті забрали вантаж на оформлення. Все по рапорту. Згодом історія повторилась. Дівчина з повними суму, вологими від сліз очима. Платочок в руці. Написала заяву на військових, що ті вкрали в неї телефони. Приїхали місцеві менти, сказали, що з 300 телефонів СБУ оформила партію лише в 80. Військовим же, які затримували вантаж, конторські заявили, що знищили всю партію.

Увага, питання: Де ділился 15 айфонів? Де ділися майже 200 самсунґів?

Джерело: Rodion Shovkoshytnyi

БЕЗ КОМЕНТАРІВ