Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО
Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО

Жив був у РФ такий собі Армен Багірян. На початку війни він припхався до квітучої й трішки депресивної Луганщини воювати проти України. Став Армен терористом «Баггі» у казачєй Єгоровской сотнє. Потім Армен зрозумів, що воювати – це контрпродуктивно та деструктивно, і подався у військову комерцію

Військові комерсанти по обидва боки лінії розмежування діють майже однаково. Для початку знаходять впливову «кришу». Зазвичай, правда, «криша» знаходить їх сама, коли ловить на самодіяльності, документує і змушує до співпраці. Але не суть. Бізнес починається зі встановленням ділових контактів з військовими комерсантами та місцевими цивільними з іншого боку. Військові гарантують трафік до лінії, місцеві тягають. Все. Бізнес готовий.

«Баггі» був під протекторатом «міністра МВД ЛНР» Корнета та колишнього співробітника луганського СБУ, а нині цілого «міністра» «МГБ ЛНР» Пасєчніка. Маючи такий захист, «Баггі» організував наркотрафік на «Велику землю», плідно співпрацюючи з окремими військовими комерсантами однієї з бригад ЗСУ. Однак, жадібний «Баггі» організував ще один бізнес, прибутками з якого ділився не в тій мірі, в якій мав би. Це – контрабанда ювелірних виробів з заводу «Агат», що знаходиться в окупованних Ровеньках. Цей трафік проходив також через тих самих окремих військових комерсантів однієї з бригад ЗСУ, але ще й з декількома представниками одного комерційного підрозділу ГУР, співпрацею з якими «Баггі» вихвалявся. Далі ювелірка відправлялася на Харків, Київ та Одесу.

Все було добре. «Баггі» став комендантом Славяносербська, в якому мешкав, а також замкомандира 13 БТРО «НМ ЛНР» з тих таки Ровеньків. Бізнес йшов вдало. «Баггі» так знахабнів, що 1 березня цього року, біля Трьохізбенки скоїв напад на екіпаж зведеної мобільної групи «Щастя», поранивши трьох.

Але..

Відбулася ротація в ЗСУ. Зайшла нова бригада, з якою треба було заново домовлятися. Чи то комерційної жилки в комбріга з комбатами нема, чи може совість і принципи є, але щось не склалось в них… Бізнес «Баггі» пішов на спад, ще й «криша» «потікла»: Корвета заарештували за, прастіхоспаді, державну зраду, а Пасєчнік сидить на дупці рівно, бо став особистим ворогом Плотницького і от-от відправиться або слідом за Корнетомґ або у грунт.

Тож, чи то час настав пригадати «Баггі» крисятнічество з ювеліркою, чи це банальний переділ військової комерції, але кілька днів тому громадянин РФ Армен «Баггі» Багінян припинив своє бренне існування –розстріляли прямо в машині.

Джерело: Rodion Shovkoshytnyi

БЕЗ КОМЕНТАРІВ