Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО
Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО

Дві новини від СБУ про перемогу над контрабандою.

Перша (http://24tv.ua/sbu_perekrila_vazhliviy_kanal_dlya_teroristi…) від 8 вересня, друга (https://www.ssu.gov.ua/ua/news/5/category/21/view/1879…) – від 17.

Щойно з’явилася перша, 8-го, мені зателефонували кілька журналістів щодо коментарів. Я відмовився, бо що коментувати, коли ти не є дійовою особою, не знаєш місця операції та інших деталей, і взагалі – про новину дізнався у того, хто просить її коментувати. Однак зауважив, що, якщо рапортують, що «перекрили найбільший канал контрабанди», то це може бути лише «Новолуганка». Та й термін «перекрили» дещо загальний, який можна коментувати, лише знаючи про обставини. Власне, за кілька годин так і виявилося. Новолуганка. Перекрали. Ага.

Для довідки: Новолуганка – по факту сіра зона, в якій швендяють бойовики, і яка не контролюється ЗСУ. У паперах – під контролем ЗСУ, тобто неокупована територія. Отакою колізією вже півтора роки користуються всі, хто заробляє на такому явищі як «контрабанда». Більше за інших – це підрозділ «Гоцмана» з «Дніпра-1» та різні ротації київської управи СБУ, які традиційно працюють в бахмутьскому МАПі, з такими діячами як «Псих», «Док», «Борода» тощо. Вантажи виписуються на магазини в цьому селищі. Не впустити їх не мають права, а перевірити – не можуть.

Цю правову колізію вже давно намагалися виправити. Писали папірці, розмовляли. Ні. Ніяк. Кординаційний центр, АТЦ, хто там ще – непохитні. Так і ходять каравани товарів до сепарів.

Так сталося, що в мене в Новолуганці є люди, які стабільно і регулярно «підсвічують» ситуацію. А ще кілька військових, які дислокуються біля неї, і ще – з того боку люди. Одним словом – інформацію є де брати і де перевірити. Тож, як це перекриття побачив я:
– За кілька днів до «перемоги» мені повідомили, що рух до села перекрито, до Новолуганки нікого не пускають.
– СБУ рапортує про перемогу над контрабандою.
– За кілька днів після перемоги – машини знову пішли.
Власне – питання. Що і як ви перекрили? «Перекрити» – це фізично унеможливити рух дорогою і навколо неї. Цього зроблено не було. Найбільший канал працює і далі. Просто або візьміть під контроль те кляте Новолуганське, ввівши туди ЗСУ, або приберіть його зі списку н/п під контролем ЗСУ. Все.

І от друга новина. Про неї я знав від початку, в деталях і з дійовими особами.

Логістичні центри, які створювались, зокрема, і задля протидії контрабанді – зараз виконують функції перевалочних баз тих самих контрабандних товарів. Треба визнати – ця ідея провальна і себе не виправдала. До ЛЦ «Зайцево» завозилися легально товари, там фури розвантажувалися і малими партіями завозилися через ту ж саму Новолуганку в Горлівку і далі.

В рамках операції стало відомо, що одну з головних ролей виконував директор логістичного центру. Він приймав заявки і координував трафік. 22-річний хлопак. Відслужив до цього в одній з бригад ЗСУ, до речі.

Позитив:
– Не всі продаються. Почалося все з того, що водії, дізнавшись про призначення товару, відмовились його везти.
– Нова ротація київських СБУ у бахмутському МАПі. За моєю інформацію зараз туди зайшов принциповий керівник. Ледь не вперше.
– Добровольці. В АТО залишились кілька добровольців, які волонтерами працювали у ЗМГ. У взаємодії з вищеназваним МАПом вони взяли активну участь в операції. Власне, вони і затримали фуру.
– Знайшли перевалочну базу. У Бахмуті вона знаходилася на одній вулиці з МАПом, в кількастах метрів (як несподівано :) )
– «Гоцмана» виперли з Бахмута. Нарешті. Тепер він на Мар’їнці.

А тим часом вже третій тиждень, як йде 7 ротація мобільних груп. Лисичанська та Курахівська працюють. З Бахмутською зрозуміло. А от у Верхньоторецькому знову «шанхай».

P.S: фото просто ілюструє всю боротьбу усього хорошо проти усього поганого у рамках однієї держави

14495364_1304001209644834_4304514577460644994_nДжерело: Rodion Shovkoshytnyi

БЕЗ КОМЕНТАРІВ