Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО
Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО

Було так. На Державне підприємство Міністерства оборони України «Одеський завод будівельних матеріалів», суцільно збиткове, яке набрало боргів беред кридиторами та персоналом, призначили нового директора – Храмова. 23 травня 2016 року. На той час персоналу майже не було. Сам завод не працював шість місяців.

Вже за 4 місяці новий директор, зібравши команду і колектив, вивів завод на оборот в більше 2 млн. грн. на місяць, при динаміці на зростання. Своєї продукції завод продава на 1,5 млн. грн. на місяць. В шість разів збільшив виробництво. Міг випускати 20 кубів товарного бетону на годину. Зарплатний фонд піднявся в три рази. На 5,7 млн. грн. скоротив борг заводу. Все з позитивною динамікою.

Що треба зробити з таким директором? Звільнити, вирішили в МО. Звучало це так: «У зв’язку з виробничою необхідністю (!) та з метою забезпечення нормального (!) функціонування» Храмова усунути, на його місце призначити Лазебного. Підстава – подання ТВО Головного управління майна та ресурсів Євдокімова, структури, яка підпорядковується замміністра з тилового забезпечення Павловському.

Лазебний – це людина з російським паспортом, людина, яка, за останні кілька років їздила на росію кілька десятків разів. Тільки з квітня, коли його взяли працювати на ОЗБМ, він їздив туди 8 разів.

Взяли його наступним чином: Храмову позвонив Павловський. Сказав, що в нього класний спец по енергетиці, його треба було б взяти на роботу. Спєц цей, Лазебний. Стояв на біржі на той час. Свої прямі обов’зки не виконував.

Тилові ворота заводу виходять на головні ворота залізничного вокзалу Одеси. Місцеві кажуть, що там давно вже хочуть звести житловий комплекс. Тож, очевидно, що завод умисне банкротували. Рейдери, які постійно бігали до Храмова, називали суму у 45 млн. грн. від металобрухту, що є на заводі.

При Лазебному було майже повністю припинено виробництво, припинилася виплата зарплатні, були звільнені люди, які виступили проти.

Власне, у цьому і вся мораль. Люди не змирилися. Почали боротися. Скандал став надбанням громадськості. І почалися проблеми в Лазебного.

В МО відреагували на скандал. На заводі аудитори з КРУ. Вчора Лазебного зняли (повернули на попередню посаду) і призначили ТВО директора заводу, порядного інженера Короленка. За поданням нового ТВО головного управління майна та ресурсів МО (Євдокимова звільнили). Сьогодні полковник з комісії КРУ представив трудовому колективу нового ТВО.

Але. Лазебний вчора (24 листопада, – ред.) зник (лікарняний, який не підписаний. Тобто, незаконно відсутній на робочому місці). Його цивільна дружина, яка працювала на заводі інспектором з кадрів – взяла відпустку і теж зникла (не підписану також). На телефони вони не відповідають. Його зять Швець залишився виконувати обов’язки Лазебного, як він сам вважає – директора заводу, бо визнавати Короленка новим директором він відмовляється. Закрився в кабінеті з якимись юристами і показує документи. Наша людина Андрей Зелёный організувала там охорону з метою запобігти вивозу документів і цінностей, бо Лазебний за кілька місяців зумів привести на завод купу покидьків. ВСП теж забарикодовані. Всі накази один одного блокуються. На заводі зараз справжня бумажно-юридична заруба. Туди їде підкріплення з громадських активістів.

Тримаємо на контролі.

Джерело: Rodion Shovkoshytnyi

БЕЗ КОМЕНТАРІВ