Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО
Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО

Районний суд Луганської області звільнив з-під варти Сергія Корсунського, якого звинувачували у створенні терористичної організації «ЛНР».

Прокурор в ході досудового розслідування не встановив жодних фактів вчинення Корсунським інших злочинів, крім участі в терористичній організації. А оскільки Корсунський добровільно повідомив правоохоронним органам про діяльність терористичної організації «ЛНР» і сприяв розкриттю її злочинів, то за співпрацю зі слідством прокурор клопотав про його звільнення.

Обвинувачений 8 місяців провів в СІЗО і частково визнав свою провину.  Це офіційно.

Якщо хтось не пам’ятає – нагадаю. Сергій Корсунський був правою рукою першого ватажка «ЛНР» Валерія Болотова і брав участь у захопленні будівлі СБУ в Луганську. «Стаял у істокав», так сказать. Думаю, в його «активі» є повний терористичний набір. За якихось причин він виїхав до Києва, але вже досить забезпеченною людиною. У столиці один з перших терористів спокійно їздив на машині та гуляв в ресторанах. Затримали лише після того, як його впізнали луганчани і повідомили в органи. Він тікав, але недалеко. Під час затриманя Корсуньский показав справку від УМВС Луганщини про те, що він Рафік, і що до нього нема притензій в тієї міліції. Довідку підписав зам Науменка, на той час голови УМВС Луганщини, Усманов. Науменко, нагадаю, унікальний організм. Він єдиний в Україні, що одночасно був призначений: Аваковим – керівником міліції Луганщини, Болотовим – керівником міліції «ЛНРщини».

Особисто в мене суперечливе ставлення до того, що Корсуньский вийшов. З одного боку він пішов на угоду і дав корисну інфу, якщо вірити прокурору. Політика в нас зараз така, щоби показати терористам: «Здавайтеся, домопагайте, зізнавайтесь – отримуйте амністію і живіть далі». З іншого боку, тільки от вчора, відповідаючи на запитання журналіста «Чому в нас досі «русскій мір» скрізь?», відповів, що через хронічну безкарність. Корсуньского показово треба було засудити. Крім того, я чомусь впевнений, що Корсунський просто заніс за право вільно жерти в ресторанах Києва. Так само, як свого часу мери-сепаратисти Донбасу заносили. То ж угода трохи попахує відмазуванням. Але це моє припущення і я можу помилятись.

Разом з тим. Більше мене цікавить інше: якщо прокурор довів причетність Корсунського до «участі в терористичній організації», то що за довідку підписав зам Науменка Усманов? Яка відповідальність Усманова, який дав публічному терористу довідку, що терорист – не терорист? Чи проводиться розсілдування щодо цього? Чи вказав Корсунський в угоді зі слідством суму, яку заніс керівникам УМВС Луганської області?

Джерело: Rodion Shovkoshytnyi

БЕЗ КОМЕНТАРІВ