У Києві родичі загиблих під Іловайськом проводять мітинг з вимогою відставки Матіоса
У Києві родичі загиблих під Іловайськом проводять мітинг з вимогою відставки Матіоса

Родичі загиблих біля Іловайська бійців проводять мітинг біля будівлі Генеральної прокуратури України з вимогою звільнити головного військового прокурора Анатолія Матіоса та передати справу з розслідування Іловайської трагедії до суду, – передає УНІАН.

На даний час біля приміщення прокуратури зібралися близько 50 осіб, частина з яких – бійці АТО. Також в акції беруть участь жінки та діти, які є родичами загиблих бійців. На сходах перед дверима ГПУ вони поклали плакат із фото Матіоса, на одному з яких він зображений за ґратами. Таким чином, усім, хто заходить до будівлі, доводиться наступати на цей плакат.

Також біля дверей на стіні прикріпили плакат із пропозицією звернутися до головного військового прокурора, на якому бажаючі вже залишили кілька відгуків, зокрема: «Винних під суд!» та «Приберіть зрадника, а не міняйте йому посаду».

Крім того, родичі загиблих збирають підписи за відставку Матіоса.

Біля входу до Генпрокуратури активісти розмістили великий стенд із хронологією подій Іловайської трагедії та фотографіями загиблих, де наголошено, що від тих подій минуло вже 2 роки, а «ніхто не відповів».

Серед вимог родичів загиблих – припинити «штучне затягування розгляду справи» та оприлюднити матеріали і висновки експертів, а також передати справу з розслідування Іловайської трагедії до суду.

Читайте: У Києві вшанували пам’ять полеглих біля Іловайська (фото, відео)

Як відомо, напередодні Дня Незалежності, у 2014 році, в результаті вторгнення російських військових в оточення потрапили сили АТО в районі Іловайська.

За попередніми результатами розслідування, втрати особового складу українських Збройних сил, Національної гвардії та МВС біля Іловайська становлять 366 загиблих, 429 поранених, 128 потрапили в полон, 158 вважаються до цього часу зниклими безвісти.

Військовий прокурор Анатолій Матіос відмовився називати конкретні прізвища і заявив, що головною причиною Іловайської трагедії стало вторгнення на територію України понад 3,5 тисячі військовослужбовців регулярної армії РФ без оголошення війни.

За попереднім звітом ТСК, до трагедії біля Іловайська призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженка напередодні, а також те, що президент не ініціював оголошення воєнного стану.

У Міністерстві оборони заявили, що поразка біля Іловайська сталась через погану взаємодію добровольчих загонів із підрозділами ЗСУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ