Малайзія літак
Документ поданий від імені 33 осіб з Австралії, Нової Зеландії та Малайзії

Позов до Європейського суду з прав людини проти Росії та президента Владіміра Путіна подали родичі жертв катастрофи Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, передає 5 канал.

Документ поданий від імені 33 осіб з Австралії, Нової Зеландії та Малайзії 9 травня. Розмір компенсації становить 10 млн. доларів за кожного загиблого.

Юристи з Сіднея в скарзі зазначили, що Росія доклала зусиль, щоб утримати в таємниці свою роль у цій трагедії. Згідно документу, представленого в ЄСПЛ, російський уряд не віддав наказ провести власне внутрішнє розслідування і відмовився співпрацювати в питанні реконструкції кабіни пілотів літака.

Також російські шпигуни намагалися зламати комп’ютерну систему нідерландської Ради безпеки з метою дістатися до звіту про причини трагедії до його опублікування.

Родичі загиблих громадян Нідерландів ще не подавали позови про компенсацію моральної шкоди, оскільки адвокати хочуть дочекатися офіційних результатів розслідування катастрофи.                                         

Одна з найбільших авіакатастроф за всю історію сталася 17 липня 2014 року. Тоді  в небі над Донецькою областю збили пасажирський лайнер авіакомпанії Malaysia Airlines в якому 298 людей летіли з Нідерландів до Малайзії, більшість у відпустку. Українська сторона вже неодноазово заявляла, що літак збили проросійські найманці.

3 січня засновник експертної групи Bellingcat Еліот Хіггінс оголосив про скорочення списку осіб, які можуть виявитися причетними до загибелі літака Malaysia Airlines. У новій редакції списку присутні 20 російських військових.

Нагадаємо, австралійський коронер Майкл Барнс оголосив результати розслідування загибелі шести громадян Австралії, які перебували на борту малайзійського Boeing-777, збитого у 2014 році у небі над Донбасом. За його словами, їх загибель стала «частиною масового вбивства».

Читайте: Росії загрожує міжнародний трибунал через збиття Боїнга МН-17 на Донбасі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ