Роман Кулик, лейтенант у Збройних Силах України
Роман Кулик, лейтенант у Збройних Силах України

Їду на машині «вантаж 200» на Дніпро – в морг при Мечникова, забирати тіло товариша з саперів, Сашка, який 8-го, на День Пам’яті та Примирення, підірвався на ворожій розтяжці під Авдіївкою, у промзоні.

Дорогою заїжджаємо в Красноармійськ – забрати тіло ще одного бійця, вже з 58-ї бригади, щоби завезти його в Дніпро на розтин. Теж жертва підриву, хоча і в кращому стані, ніж наш загиблий.

Їдемо трасою на Павлоград. На узбіччі голосує хлопець у формі Нацгвардії, біля нього стоїть літня жінка із заплаканим обличчям – певно ж мати.

Офіцер Валік, що займається перевозками тіл уже два роки, бойко каже: «Ану, давайте заберемо нашого!». Стаємо й нацик радо залазить в кабіну машини з червоним хрестом і надписом «вантаж 200» на рефрежераторному кузові. Не краща картина для прощання. Мати заходиться риданнями, Валік життєрадісно (як він тільки примудряється з такою-то роботою) кидає: «Не плачте, мать, все буде добре!».

Вся в сльозах, дивиться на нас і намагається витерти очі. Син махає ій та рушаємо далі. Хлопці як по команді починають курити.

А я із завмершим серцем думаю, що скажу батькам нашого зовсім молодого, 28-річного, Сашка. Вони теж плакатимуть.

Джерело: Роман Кулик

БЕЗ КОМЕНТАРІВ