Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройих Силах України
Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройих Силах України

Порадувала новина триденної давнини, згенерована на основі допису голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка:

1. Нацрада просить СБУ/МВС перевірити робочі візи російських журналістів, що працюють в Україні. Особливо тим заробітчанам, які приїхали до нас після початку війни. Трохи схоже на інформаційну гігієну на державному рівні — «ефект Столярової».

2. Нацрада також планує позапланову перевірку телеканалу ICTV — за показ серіалів «Син батька народів» і «Диверсант 2».

Отут можу підказати ще одну підставу для перевірки. Десь місяць у роті кілька людей дивились ICTV. Поспіхом проходив повз, як почув «ми пабєдім етіх казаков і пєрєбйом іх всєх!», — кричав вусатий недомірок перед строєм типів у стереотипних червоноармійських одностроях. Наступні кадри — банда алконавтів громить і вибиває з села наляканих «козаків», у яких легко впізнати бійців армії УНР.

Глянув програму телепередач: мої солдати дивились шлак «Жизни и приключений Мишки Япончика» — російський серіал про убогого афериста, що в кооперації з комуністами воював із петлюрівцями на Одещині. Класика жанру, ні разу не пропагандистський продукт?..

Тож бажаю «ревізорам» із Нацради натхнення замахати пінчуківський актив претензіями щодо порушення українського законодавства. Як мінімум, там є факап по статті 3 закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

P.S. Думаю — гляну, що по ICTV показують нині. А там Камбербетч у чудовій стрічці «Гра в імітацію». Ноу, айсітіві, ти не підкупиш мене так просто.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ