Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Президент таки підписав закон №5337 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби» – і на цьому закінчиться багатостраждальна епопея військовослужбовців, що на свою біду підписали контракти «до кінця особливого періоду» і досі не можуть вирватись із люблячих обіймів ЗСУ.

До останнього боявся, що президент ветує закон, оскільки в парламенті проголосували кілька правок «з голосу», які явно не могли сподобатись МО/ГШ.

Але обійшлось, певно підрахунок іміджевих втрат і усвідомлення морального стану цих категорій військових таки переважив рекомендації генералітету. Тепер контрактники «до кінця особливого» зможуть звільнятись, або укладати новий контракт, якщо прослужили не менше 24 місяців.  Військові ж, що підписали контракти на 3/5 роки до початку особливого періоду, мають відслужити не менше 18 місяців із дати закінчення «основного» контракту.

Щодо строків – жесть, звісно. Розумію, що всі мої товариші по батальйону, які свого часу підписали безстрокові контракти, навряд будуть дуже раді цьому закону – бо більшості ще служити й служити.

Але головне в №5337 – прецедент і ліквідація такого поняття як «безстрокові контракти» із ЗСУ взагалі. Драконівські ж строки до можливості звільнення викликані одним – дефіцитом людей в армії. До цього треба ставитись із розумінням. Не Порошенко/Полторак/Муженко винні у тому, що так мало українців хочуть зв’язувати своє життя з армією.

Так чи інакше – респект команді «Юридичної сотні», що доклали значних зусиль, аби цей компромісний варіант закону був ухвалений. Надважливий акт для війська.

Джерело: Роман Кулик

БЕЗ КОМЕНТАРІВ