Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану
Роман Маселко, адвокат Небесної сотні й Автомайдану

Усім відомо, що одіозна екс-голова Печерського суду та член ВРЮ Інна Отрош вже два роки в бігах. Кажуть, що отримала громадянство Росії та вершить правосуддя у Криму.

Та не багатьом відомо, що її донька, теж Інна Отрош спокійно працює суддею у Господарському суді м.Києва.

Стала вона суддею за класичною схемою для «обраних». 23 травня 2013 року Янукович призначає її суддею Господарського суду Луганської області (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/302/2013). А вже через 3 місяці – переводить до Господарського суду м.Києва (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/503/2013).

13179455_10205196559308055_4118165673634719814_nАле найцікавіше у цій історії інше. Виявляється Генпрокуратура розслідує справу про те, як п. Отрош отримала рекомендацію у ВККС про призначення судді і виявила там цікаві факти.

«Генеральною прокуратурою України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42014000000000325 за фактом зловживання владою та службовим становищем особами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які в інтересах третіх осіб та всупереч інтересам служби рекомендували кандидатів для призначення на посаду судді вперше, переведення на посаду судді, а також втручання в комп’ютерну систему з метою коригування необхідних балів, набраних кандидатами на посаду судді, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України» http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/54405259

Ця справа є МЕГАВАЖЛИВОЮ і не лише тому, що вона стосується Отрош (це взагалі може свідчити про певну вибірковість). Ця справа може пролити світло на те як у ВККС «РЄШАЛИСЬ» справи про надання кандидатам на суддів відповідних рекомендацій і як «потрібні» особи отримували необхідні бали. Дати відповідь, чому справді розумні та порядні кандидати, які боролись чесно і лише своїми знаннями часто залишались за бортом та набирали мізерні бали, тоді як люди з мізерними інтелектуальними здібностями набирали захмарні бали.

Однак, здається, що прокуратура не дуже спішить з її розслідуванням. Вже ДВА роки минуло, а результату немає. І ВККС не дуже сприяє.  Цікаво, чи збереглися у ВККС старі правила надання рекомендації суддям?

На зустрічі з Луценком обовязково порушимо це питання і побачимо чи справді будуть активізовані справи, які мають системний вплив на ситуацію в державі.

Джерело: Roman Maselko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ